Witaj na stronie koła naukowego BioArchitektura!

Chcesz rozwijać swoje zainteresowanie architekturą? Dołącz do naszego koła naukowego!
DOŁĄCZ DO NAS
12828505_498188153723121_3579154680199826767_o

Dzień Młodego Architekta 2016

Delegacja naszego koła miała zaszczyt wziąć udział w Dniu Młodego Architekta, który odbył się w warszawskim oddziale SARP 15-go marca 2016. Dzień Młodego Architekta to cykl spotkań poświęconych poszerzaniu wiedzy przez młodych architektów i studentów architektury.
Pierwsza część to wykłady, prowadzone przez wybitnych architektów – teoretyków i praktyków. Część wystawowa daje możliwość poznania najnowszych technologii poprzez bezpośredni kontakt ze specjalistami z firm będących rynkowymi liderami – to atrakcyjne połączenie. Dowodem tego jest frekwencja – 600 osób.
Część wykładową otworzył mgr inż. arch. Sławomir Kowal, wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej . Swoją prezentację o architekturze parametrycznej zaczął od obowiązkowej pozycji:  książki prof. Szymskiego i nie żyjącego prof. Latoura (szczecińscy wykładowcy).
Pozycja ta do chwili obecnej pozostaje pionierskim opracowaniem podstawowych zagadnień dotyczących teorii projektowania architektonicznego i urbanistycznego w języku polskim.
Następnie Pani prof. Kuryłowicz mówiła o domach jednorodzinnych na przykładzie realizacji własnej pracowni.  O konkursach architektonicznych, na podstawie doświadczeń projektowych mówił architekt Marcin Sadowski z warszawskiej pracowni JEMS Architekci.
Po wykładach i krótkiej przerwie rozpoczęła się druga część dydaktyczna: warsztaty rysunkowe. Dr Barycz przeprowadził konkurs na koncepcję jak najlepiej dopasowaną do zadanego inwestora.  Studenci mieli przygotować koncepcję w formie szkiców, ze względu na warunki. Choć zwycięzcami okazali się studenci, który zaskoczyli wszystkich makietą. Między wykładami można było dodatkowo skorzystać z konsultacji z architektami i doradcami technicznymi.

MD